Výstava fotografií Karola Kállaya v POPRADE

Dňa 13.Októbra 2010 bola v galérii Elektráreň na Hviezdoslavovej  12 v Poprade otvorená výstava fotografií pána Karola Kállaya - FRANZ KAFKA A PRAHA.

Výstava potrvá do 5.12.2010 .

Kultúrna verejnosť vari na celom svete pozná sugestívnu, doslova magickú krásu českého hlavného mesta Prahy. A  je jej známy aj životný príbeh geniálneho galeria  v Popradežidovského spisovateľa Franza Kafku, tak intímne spojený od kolísky až po hrob s čarovným mestom na Vltave. Výstava fotografií  pod názvom „Franz Kafka a Praha“ má ambíciu predstaviť vám pražský svet Franza Kafku videný fotoobjektívom vynikajúceho slovenského umelca-fotografa Karola Kállaya.
Karol Kállay pripravil  túto Knihu o Kafkovi a Prahe vskutku ako  zasvätený znalec a milovník Prahy, ako aj života a diela veľkého spisovateľa. Výstava sa prezentuje ako pravý stredoeurópsky fenomén - svet židovského literáta píšúceho po nemecky v českom veľkomeste videný očami slovenského fotografa. Súbor fotografií o Kafkovej Prahe po desaťročiach náročnej, ale pre majstra fotokamery aj veľmi vďačnej práce, zachytávajúcej a umelecky stvárňujúcej súčasný svet v jeho nekonečnej pestrosti .

Srdečne Vás pozývame.

Karol KállayKarol KállayKarol KállayKarol KállayKarol KállayKarol KállayKarol KállayKarol Kállay